Fotogalleri for Gedser Fuglestation

- billeder fra Gedser og omegn


Hjem Login
Albumliste Seneste uploads Seneste kommentarer Mest viste Højeste karakter Mine Favoriter Efter dato Søg
Hjem > 010-Pattedyr (Mammals)

Troldflagermus (Nathusius' Pipistrelle, Pipistrellus nathusii)

Flagermus! De er nu kommet ud af deres vinterdvale - nogle har endda været på træk syd på - akkurat som fuglene for at overvintre!
Har du prøvet at fotografere fugle i bevægelse svært ikke? Så skulle du forsøge med flagermus fotografering! I skumringen og iso 2000 eller højere - det er svært!
Erkender at disse tre fotos af troldflagermus er dårlige - men kom med nogle bedre - det var en udfordring og en opfordring!
Gedser By, 25/04 2009
Copyright © Louis A. Hansen

IMGC3617_star_nest-material.jpg kvaker-han-2k_ryg_13-4-09_lah-edit.jpg Gedser-Fuglestation-12_04-09_(02)_lah-edit.jpg IMGC5761_k-finke-hun_ground-eat.jpg IMGD9652_N-kriger_profil.jpg IMGF8367_skovspurv2_ball.jpg Gul-vip_han-ad_Gedser-Odde-26-05-09_edit.jpg
Giv karakter til denne fil (Ingen stemmer endnu)